Wiele wczoraj złych wydarzeń…

Wiele wczoraj złych wydarzeń się zdarzyło. Przejechanie kibica Interu i jego śmierć, odwet kiboli na ludziach z Neapolu – 4 rannych, i do tego gówniane gówniane zachowanie kibiców na stadionie. To wychodzi daleko poza piłkę, ten sport powinien łączyć, a nie dzielić ludzi.

Byłem wczoraj w Mediolanie na tym meczu i agresja pewnej wąskiej grupy ludzi bardzo mi się nie podobała. Co to za kibice których nie interesuje co się dzieje na boisku, jak wygląda gra i jaki jest wynik, którzy wolą przygłupie przyśpiewki i wjazd na rzeczy które powinny być nietykalne, jak: kolor skóry, sposób życia czy religia. Inter Mediolan w swojej genezie powstania miał jeden najważniejszy filar: łączyć ludzi wielu narodowości, bracia świata. A tu takie coś. Ogólnie we Włoszech obecnie jest bardzo duży problem z rasizmem, społeczeństwo w dużej części jest ultraprawicowe i nie chcą u siebie żadnych śniadych imigrantów. Może to być dużo problem w najbliższych latach, bo to wszytko będzie się przenosić na piłkę, tego nie unikniemy. Teraz najważniejsze żeby sprawcy zamieszek zostali złapani i indywidualnie odpowiedzieli za swoje czyny przed sadem. Klub dużo traci przez zachowanie takich ćwierć inteligentów. Tak nie powinno być. Szkoda, że pojechałem akurat na ten mecz, w przyszłości będę omijał spotkania z Napoli

Klub wydał świetne i dobitne oświadczanie w tej kwestii, szczególnie ostatni akapit daje do myślenia.

W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wczorajszego spotkania Interu z Napoli i w konsekwencji decyzji podjętej przez Lega Naizonale di Serie A, klub powtarza, że od 9 marca 1908 roku Inter oznacza integrację, przyjęcie i przyszłość. Historia Mediolanu dotyczy integracji i szacunku.

Wraz z naszym miastem zawsze walczyliśmy o przyszłość bez dyskryminacji. Angażujemy się w terenie, co czyni nas rzecznikami tych wartości, które zawsze były powodem do dumy dla Naszego klubu.

Inter jest obecny w 29 krajach na całym świecie, od Kambodży po Kolumbie, gdzie ponad 10 tysięcy dzieci bierze udział w projekcie Inter Campus, którego celem jest przywrócenie im prawa do gry w piłkę w różnych sytuacjach w jakich się znaleźli. Ta działalność, jej znaczenie, została doceniona również przez ONZ.

Od tamtej nocy sprzed 110 lat nasi założyciele podpisali się pod naszą ścieżką i my mówimy stanowcze NIE dla jakiejkolwiek dyskryminacji.

Z tego powodu, czujemy się zobowiązani, żeby jeszcze raz powiedzieć, że ktokolwiek nie rozumie i nie akceptuje naszej historii, tej historii, nie jest jednym z nas.

#inter #napoli #seriea #pilkanozna

No Comments

Comments are closed.