Wczoraj w necie istny…

Wczoraj w necie istny festiwal żenady i nieznajomości przepisów w związku z czerwoną kartką Ronaldo.

Uporządkujmy fakty:
1. Ronaldo delikatnie kopnął, czy też podstawił nogę rywalowi w oczekiwaniu na zagranie. Nie można wykluczyć celowości, nie da się jej też potwierdzić. Liczne powtórki pokazują, że patrzył to na rywala, to na miejsce akcji, a w momencie gdy dokonał kopnięcia, zmieniał kierunek biegu, by się od rywala uwolnić. Że takie przypadkowe zahaczanie się zdarza, trudno sytuację jednoznacznie ocenić. Nie było to na pewno kopnięcie mocne, ale z pewnością był to faul.
2. Piłkarz Valencii padł na murawę i zwijał się z bólu.
3. Nastąpiło cudowne ozdrowienie, gdy Ronaldo smyrnął go dłonią po włosach. Było chwycenie, jasne, czy mocne? Raczej nie. Czy gwałtowne, agresywne? Oczywiście, że nie. Czy było niesportowe zachowanie? Tak. Rozpoczęła się zatem przepychanka.
4. Sędzia po konsultacji z zabramkowym wyrzuca Ronaldo z boiska.

– Oczywiście, że niektórzy będą przekonywać, że kopnięcie było agresywne i gwałtowne, wówczas czerwona kartka byłaby uzasadniona, ale żadna powtórka nie potwierdza choćby celowości tego zagrania. Niezależnie od niej, należał się Valencii faul.
– Oczywiście, że niektórzy będą przekonywać, że uderzenie w głowę poza grą, to czerwona kartka. Tyle, że nie było uderzenia. Nie było to też zdarzenie gwałtowne i agresywne. Było to zachowanie niesportowe i za samo to zdarzenie należała się żółta kartka.

Podobnego zdania jest były sędzia piłkarski, Mark Clattenburg, który pisze w Daily Mail

With the ball on the left wing, the forward tried to make a run into the penalty area and was blocked off by Jeison Murillo.

There was a small push from Ronaldo which resulted in the Valencia defender falling to the floor but that was not violent conduct.

The referee had his back to the incident. It was spotted by the additional assistant, standing behind the goal, who may have thought Ronaldo threw an elbow but that was not the case.

Ronaldo was then clearly annoyed by Murillo’s play-acting and placed a hand on the defender’s head.

The contact looked very slight and I cannot see how the additional assistant, standing some 20 yards away, could deem it violent conduct.

If I had been officiating this game, I would have given Valencia a free-kick and shown a yellow card to each player. Ronaldo will serve a one-match ban but anything more would be harsh.

#mecz #pilkanozna #ligamistrzow #juventus #valencia

pokaż spoiler Jednocześnie przypominam, że w Lidze Mistrzów nie ma VARu, bo nie.

No Comments

Comments are closed.