Jako kibic Juventusu nie mam…

Jako kibic Juventusu nie mam zamiaru przeżywać żałoby nad Interem i Napoli. W pewien sposób jest mi ich po ludzku, żal, szczególnie ekipy z Neapolu, bo naprawę pokazali się w fazie grupowej bardzo przyzwoicie. Bądź co bądź grupa śmierci. Za to Inter dziś się skomponował, mimo tego, że grali z chłopcami do bicia z Eindhoven, a w dodatki Barcelona otworzyłem im furtkę do fazy pucharowej.

Jednak wracając do meritum? Co kibica Juve miałoby skłonić do żałoby nad resztą włoskiej ferajny? Punkty w klasyfikacji lig? Przecież Juventus jest w stanie wygrywać ligę raz za razem, aż do IIIWŚ. Włoska liga mogłaby wejść na wyższy poziom? I tak wchodzi, tylko teraz zajmie im to więcej czasu.
Bardzo możliwe, że obecnie to Juventus jest najbardziej profesjonalne prowadzonym klubem na świecie. Sukcesywnie buduje swoją markę bez sztucznie pompowanego budżetu. W tym sezonie ekipa z Turynu nie musi patrzeć się na boki w kierunku innych drużyn i czekać na jakieś niespodzianki w LM, teraz to Juve po prostu jest w stanie wyznaczyć poprzeczkę.

Oczywiście Napoli i Inter bliskie memu sercu nie są, delikatnie mówiąc, ale też nie mam zamiaru z nich szydzić. Mogę jedynie pogratulować, bo obie te ekipy nie dostawały zbytnich szans na wyjście ze swych grup, co ostatecznie ale potwierdziło xD, ale za to pokazały, że różnice między topowymi drużynami z PL a Serie A wcale nie są duże, są wręcz naprawdę niewielkie, mimo, że obie ligi to zupełnie inne galaktyki na poziomie budżetów.

P. S. Milik, trzymam kciuki za to, że jakoś z tego wyjdziesz, byleby nie w plastikowej torbie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mane jest gorszy. xD

#pilkanozna #ligamistrzow #seriea #juventus #mecz

No Comments

Comments are closed.